الگوریتم پنگوئن | سئو سایت : الگوریتم پنگوئن یکی از الگوریتم های جستجوی گوگل است که  در ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ راه اندازی شد.هدف الگوریتم پنگوئن مبارزه با seo کلاه سیاه است که بر خلاف دستورالعمل های گوگل وب مستر انجام می شود.

در کل هدف اصلی الگوریتم پنگوئن جلوگیری رتبه گرفتن وب سایت هایی است که با استفاده از لینک های مصنوعی و غیر طبیعی به رتبه های بالا می آیند . بروز رسانی های الگوریتم پنگوئن برای بهبود نتایج جستجو دائما توسط گوگل به عموم اعلام می شوند.

البته توجه داشته باشید هدف الگوریتم پنگوئن مبارزه با سئو سایت ملاه سیاه است و فاکتورهای زیادی را بررسی می کند و فقط روی لینک تمرکز نکرده است.

فاکتورهای تاثیر گذار در الگوریتم پنگوئن برای بهبود رتبه وب سایت

۱-    لینک دهی غیر طبیعی و تولید لینک های مصنوعی برای افزایش رتبه سایت در گوگل
۲-    تولید اوتوماتیک محتوا
۳-    پنهان کاری
۴-    استفاده از ربات ها برای تولید مسیر فریب دهنده
۵-    متون پنهانی ، لینک های مخفی
۶-    صفحات دور وی (راه درو)
۷-    لینک دهی به صفحات با کلمات کلیدی بی ربط
۸-    ایجاد صفحات مخرب ، فیشینگ ، نصب ویروس ، تروجان یا دیگر بد افزارها
۹-    ارسال پرسجوی خودکار به گوگل (ربات های جستجو)

الگوریتم پنگوئن | اهمیت لینک در سئو سایت

سئو سایت فاکتورهای زیادی دارند که با استفاده از الگوریتم های جستجوی گوگل در سایت بررسی می شوند سئو محتوا که توسط الگوریتم پاندا برررسی می شود ، هم چنین لینک ها نیز توسط الگوریتم پنگوئن شناسایی می شوند. و بسیاری از فاکتورهای دیگر که توسط سایر الگوریتم های جستجوی گوگل مورد بررسی قرار می گیرند تا در نهایت برای سئو سایت نمره ای داده شود و این نمره برای وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل تاثیر خواهد گذاشت.

لینک همانند یک رای برای وب سایت شما عمل می کند و یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و بهینه سازی وب سایت است .در صورتی که از یک وب سایت معتبر به وب سایت شما لینک داده می شود به معنای این است که سایت معتبر شما را تایید می کند و گوگل نیز این را می داند و رتبه شما را به اندازه ای ارتقاء می بخشد. توجه داشته باشید که لینکی که از وب سایت ها به وب شایت شما وارد می شوند به یک اندازه تاثیر گذار نیستند و لینک یک وب سایت معتبر نسبت به لینک وب سایت جدید و نامعتبر  قدرت بالایی دارد .

توجه داشته باشید که alt و title در لینک حتما استفاده کنید الگوریتم پنگوئن با استفاده از این توضیحات به موضوع لینک سریعتر دسترسی پیدا می کند. هم چنین کراول های گوگل به راحتی می توانند لینک را آنالیز کنند و وارد صفحه وب دیگری شوند.

پس در لینک دهی از سایت های دیگر نیز باید دقت کامل داشته باشیم هر لینکی معتبر نیست ولی تاثیر دارد.

باگ اصلی الگوریتم پنگوئن در این است که خیلی دیر متوجه این موضوع می شود که وب سایت با استفاده از لینکها خود ساخته به رتبه بالا آمده است . البته بعد از اینکه متوجه می شود به سرعت وب سایت را به نتایج پایین می برد.
یک عیب دیگر الگوریتم پنگوئن این است که بسیاری از وب سایت ها را به شدت ضربه می زند ولی برای برخی از وب سایت ها تاثیر جزئی می گذارد.

بهبود مجدد رتبه وب سایت بعد از ضربه خوردن الگوریتم پنگوئن

توجه داشته باشید که الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن هر دو به عنوان یک فیلتر عمل می کنند . به این صورت که در هر بروز رسانی وب سایت ها را به دید دیگری نگاه می کنند . البته قدرت الگوریتم پاندا به مراتب از الگوریتم پنگوئن زیاده است و بارها و بارها اجرا شده است ولی الگوریتم پنگوئن زیاد اجرا نشده است.

چرا که الگوریتم پنگوئن برای آخرین بار در ۲۰۱۳ بروز رسانی شده است . و هنوز هم بروز رسانی جدید از آن ندیده ایم . برای همین هم است که نوز باگ های اساسی این الگوریتم رفع نشده است .
بهترین راه برای بهبود یافتن از ضربه الگوریتم پنگوئن . این است که شما تمام لینک های مخرب و مصنوعی را که به وب سایت شما وارد شده است را شناسای کنید و با ابزار گ.گل وب مستر آنها را از بین ببرید .از بین بردن لینک ها توسط گوگل با ابزار disavow tool  انجام می شود.با این کار در دوره بعد که الگوریتم پنگوئن اجرا می شود. اگر اعتماد گوگل را جذب کنید می توانید به رتبه بالای خود در نتایج برگردید.

سخن نهایی در رابطه با الگوریتم پنگوئن وتاثیر آن در سئو سایت

برای بالا آوردن وب سایت خود با استفاده از سئو و بهینه سازی وب سایت استراتژی مناسبی را پیاده نمایید . داشتن استراتژی از اهمیت بالایی برخوردار است .

از خریدن لینک برای افزایش رتبه سایت خوداری کنید .
از ساختار تبادل لینک زیاد پرهیز کنید .
از ربات ها برای ساخت لینک استفاده نکنید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که وقتی توسط الگوریتمی جریمه می شوید ، بعد از بهبود به سرعت به جایگاه اول و برتر خود در نتایج جستجوی گوگل برنخواهید گشت.بهترین راهکار برای افزایش رتبه سایت استفاده از سئو محتوا محور و لینک های با ارزش است . سئو تک این راهکار را در تمام ایده های خود پیاده کرده است و به نتیجه ای بسیار عالی دست پیدا کرده برای بهبود وب سایت خود تجربه ای شیرین با سئو تک داشته باشید.