طراحی وب سایت فروشگاهی , طراحی فروشگاه اینترنتی , طراحی سایت فروشگاهی , قیمت و هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی و آنلاین : همانطور که می دانید امروزه بهترین بستر برای تبلیغ و گسترش کسب و کار استفاده و بهره برداری از فضای وب است . یکی از راه های موثر برای بهره برداری از این بستر مناسب برای رونق بخشی به کسب  و کار ، تجارت الکترونیک می باشد . برای داشتن تجارت الکترونیک موفق در وب نیز به عنوان اولین گام می بایست هویت مجازی کسب و کار خود را ایجاد کنید . داشتن یک وب سایت فروشگاهی بهترین راه برای ایجاد هویت مجازی کسب و کار خود در فضای وب می باشد .

تیم طراحی وب سایت سئو تاک با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی وب سایت فروشگاهی با تیم حرفه ای خود می تواند بهترین همراه و مشاور شما در امر تجارت الکترونیک و طراحی وب سایت فروشگاهی شما باشد .

برای تماس با مشاوره سئو  و طراحی سایت می توانید با شماره زیر تماس بگیرید :

بهزاد مقتدر : ۰۹۱۲۸۲۲۴۹۹۵

رضا سعید زاده :۰۹۱۲۷۲۰۲۸۹۷

شماره تلگرام : ۰۹۳۷۲۶۳۶۶۴۱

.:: سئو تاک حامی ایده های شما می باشد با ما بهترین ها را تجربه کنید. ::.

طراحی سایت فروشگاهی

لینک کوتاه طراحی سایت فروشگاهی : goo.gl/c6iiAE

درباره طراحی وب سایت فروشگاهی

یک وب سایت فروشگاهی در واقع پل ارتباطی است بین صاحب کسب و کار و مشتریان او . فروشگاه آنلاین می تواند در افزایش اعتبار و محبوبیت فروشگاه شما در میان مشتریانتان بسیار تاثیر گذار باشد ، چرا که :

 • باعث سهولت دسترسی مشتریان شما به فروشگاهتان می شود .
 • با وجود فروشگاه اینترنتی دیگر فقط به محدوده فیزیکی محدود نخواهید بود ، بلکه به طور گسترده و سراسری تمام مردم می توانند از شما خرید کنند .

به طور کلی هر چه دسترسی و تسریع در خرید و کیفیت دریافت خدمات از جانب یک فروشگاه برای مشتریان بهتر باشد ، در نتیجه اعتبار و محبوبیت آن فروشگاه افزایش می یابد .

انواع فروشگاه اینترنتی

در طراحی سایت فروشگاهی متد ها و روش های متععدی وجود دارد که بسته به هدف آن فروشگاه ، روش مناسب مورد استفاده قرار می گیرد . بعضی از این روش ها عبارتند از :

طراحی وب سایت فروشگاهی به روش B2B

همانطور که در بازارهای فیزیکی فروشگاه هایی هستند که به عنوان عمده فروش شناخته شده اند و به مشتریان عادی خدماتی ارائه نمی کنند ، در طراحی فروشگاه اینترنتی نیز برای اینکه یک فروشگاه مخصوص امر عمده فروشی طراحی کنیم از متدی به نام B2B استفاده می کنیم . در اینگونه فروشگاه های اینترنتی تنها بازرگانان و صاحبان کسب و کار با یکدیگر تعامل و رابطه برقرار می کنند و با هم به تجارت الکترونیک می پردازند .

طراحی فروشگاه آنلاین با متد B2C

این متد طراحی فروشگاه آنلاین رایج ترین روش بوده و در واقع همان فروشگاه عادی ، یعنی ارائه خدمات صاحب کسب و کار به مشتریان عادی می باشد .

طراحی فروشگاهی اینترنتی به سبک C2C

همانطور که در سال های اخیر دیده اید ، وب سایت هایی هستند که همه افراد ، افراد عادی و یا صاحبان کسب و کار (فرقی نمی کند) ، را ترغیب به عضو شدن در خود می کنند و خدمات آن ها به اینگونه است که اعضای سایت خود اجناس و خدمات خود را برای ارائه و فروش بر روی سایت قرار می دهند و به فعالیت تجاری می پردازند . برای مثال معروف ترین وب سایت های داخلی که از متد C2C استفاده می کنند ، سایت های ” دیوار ” و ” شیپور ” هستند .

طراحی وب سایت فروشگاهی به روش G2B

گاهی نیز دولت ها می بایست تعاملاتی با دارندگان کسب و کار و تاجران انجام دهند ، از جمله امور مربوط به تعاملات حقوقی مانند مالیات و … . هر چند وب سایت هایی که با متد G2B طراحی می شوند یک فروشگاه اینترنتی محسوب نمی شوند ، اما به هر در دسته بندی تجارت الکترونیک قرار می گیرند . یکی از مثال هایی که برای اینگونه از وب سایت ها ذکر کرد ، سایت سازمان مالیات می باشد .

طراحی وب سایت به روش G2C

این دسته از وب سایت ها نیز با اینکه در دسته بندی سایت های مربوط به تجارت الکترونیک قرار دارند ، اما فروشگاهی در نظر گرفته نمی شوند . گاهی نیز دولت مستقیما خدماتی به مردم عادی ارائه می کند که برای سهولت در ارائه آن ها ، دولت از فضای وب و سایت استفاده می کند . مثلا وب سایت بیمه یا سایت مربوط به ثبت نام دریافت یارانه را می توان به عنوان نمونه هایی از سایت های G2C ذکر کرد .

اهداف طراحی وب سایت فروشگاهی چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

در دسته بندی کلی ، یکی از زیر شاخه های اصلی ایجاد کسب و کار الکترونیک ، فروشگاه های آنلاین و اینترنتی هستند . اهدافی که می توان برای طراحی وب سایت فروشگاهی ذکر کرد مواردی هستند از قبیل برقراری ارتباط نزدیک تر و راحت تر بین فروشنده و مشتری ، ایجاد هویت و اعتبار برای کسب و کار خود در فضای جهانی وب ، ارائه بهتر و راحت تر و سریع تر هر گونه خدمات از جانب صاحب کسب و کار به مردم و مشتریان ، … .

وب سایت فروشگاهی با برخورداری از طرحی زیبا و جذاب برای بازدید کنندگانش ، می تواند به خوبی هر چه تمام تر برای کسب و کار شما برندسازی کرده و روز به روز مشتریان بیشتری برای شما به ارمغان داشته باشد .همانند طراحی وب سایت به هر منظوری ، برای طراحی وب سایت فروشگاهی نیز ویژگی های خاصی باید در نظر گرفته شود که بعضی از آن ها را در ادامه این مقاله ذکر خواهم کرد .

طراحی ریسپانسیو وب سایت فروشگاهی

همانطور که شاهد افزایش روزافزون کاربران موبایل وب هستیم ، روی آوردن طراحان وب به این سبک طراحی وب سایت ، یعنی طراحی ریسپانسیو ، نیز بیشتر شده است . امروزه به دلیل راحتی در دسترسی به وب توسط دستگاه های غیر دسکتاپ ، مانند تبلت ها و موبایل ها ، کاربران وب بیشتر از طریق این دسته از دستگاه ها وارد فضای وب می شوند به بازدید از وب سایت های مختلف می پردازند .

بنابراین به تناسب این روند چشمگیر ، طراح وب باید سایت را به گونه ای برای کاربران موبایل وب بهینه سازی کند که آن ها نیز در هنگام بازدید از وب سایت دچار مشکل نباشند . به این کار اصطلاحا طراحی mobile-friendly نیز گفته می شود . همچنین ، علاوه بر اینکه طراحی ریسپانسیو به شدت تاثیر مثبت بر روی تجربه کاربری وب سایت می گذارد ، با توجه به بروز رسانی های الگوریتم های موتور جست و جوی گوگل ، mobile-friendly بودن وب سایت بسیار در امتیاز مثبت گرفتن آن و افزایش رتبه اش موثر واقع می شود .

رعایت اصول سئو و بهینه سازی وب سایت در طراحی فروشگاه اینترنتی

پس از ذکر نکات فنی در طراحی وب و مورد توجه قرار دادن آن ها ، حال بحث بهینه سازی وب سایت یا سئو مطرح می شود . اگر در طراحی وب سایت فروشگاهی نیز تکنیک ها و اصول سئو رعایت شود ، منافع زیادی شامل وب سایت و فروشگاه آنلاین شما می شود که برخی از آن ها عبارتند از :

 • یافتن سریع تر محتوای وب سایت توسط موتور جست و جو که باعث دیده شدن بهتر فروشگاهتان توسط کاربران می شود .
 • افزایش رتبه صفحات وب سایت به دلیل برخورداری از بهینه بودن و ترفندهای سئو .
 • افزایش سرعت بارگذاری محتوای وب شما برای کاربران و دسترسی آن ها به صفحات سایتتان در حداقل زمان ممکن .
 • مورد توجه قرار دادن معیارهای استاندارد موتور جست وجو هنگام طراحی وب سایت فروشگاهی
 • نبود مانع برای بررسی صفحات وب سایت توسط ربات های موتور جست و جو و ضمیمه سازی محتوا .

در نهایت این نکته لازم به ذکر است که اگر قبل و هنگام طراحی وب سایت ، طراح اصول سئو را رعایت کرده باشد ، در آینده اگر تصمیم به بهینه سازی وب سایت گرفته شود این امر در کمترین زمان و با کمترین هزینه انجام پذیر خواهد بود .

تاثیر بعد گرافیکی طراحی وب سایت فروشگاهی در به موفقیت رسیدن آن

بر اساس مطالعاتی که بر روی کاربران وب صورت گرفته است ، این نتیجه به دست آمده که در بدو ورود کاربر به یک سایت ، پیش از هر چیزی جلوه سایت و گرافیک آن است توجه کاربر را به خود جلب کرده و می تواند موجب ماندگاری او در صفحات وب سایت شود و یا اینکه فورا سایت را ترک کند .

یکی از چیزهایی که سطح کیفی گرافیک و ظاهر وب سایت را ارتقا می دهد ، تصاویر با کیفیت و جذاب و متناسب با موضوع سایت هستند . اما همانطور که گفتیم سایت باید با اصول سئو همخوانی داشته باشد ، پس نباید حجم منابع دریافتی از سمت وب سرور بر روی دستگاه کاربر را بسیار زیاد قرار دهیم و در به کار گیری تصاویر نیز باید تعادل و حجم منابع را در نظر بگیریم . از طرفی بر اساس اصول گرافیکی ، رنگ ها تاثیر اعجاب آمیزی بر چشم بیننده و در نهایت جذب او می گذارند ؛ بنابراین ایجاد یک تایپوگرافی ایده آل با تصاویر باکیفیت و مرتبط و برقراری یک هارمونی در رنگ بندی وب سایت می تواند به شدت در جذب کاربر موثر باشد .

با توجه به مطلب فوق ، اگر فروشگاه اینترنتی ما پر محصول باشد و مجبور باشیم تصاویر زیادی از محصولات بر روی صفحات آن قرار دهیم ، آنوقت باید چه کرد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگم که به هیچ وجه نگران ابعاد فنی پروژه خود نباشید ، چرا که تیم طراحی وب سایت سئو تاک تمام مشکلات فنی را برای شما برطرف می سازد .

طراحی وب سایت فروشگاهی پر محصول

اولین نکته ای که در طراحی چنین سایت هایی باید مورد توجه قرار داد اولویت بندی محصولات است . اگر قصد دارید محصولی را در بین سایر محصولات فروشگاه خود برجسته سازید و آن را به عنوان برند فروشگاه خود معرفی کنید ، پس می بایست در صفحه اصلی سایت بخشی را در نظر بگیرید که خلوت باشد و تنها به صورت برجسته و با طراحی جذاب و جالب توجه ، تصویر و توضیحات آن محصول را قرار دهید تا توجه بازدیدکنندگان را به آن جلب کنید . دومین نکته که باید به آن توجه شود ، چیدمان محصولات است .

درباره طراحی چیدمان محصولات نیز همانطور که گفته شد می بایست اولا اولویت بندی بر اساس ارزش اعتباری و کیفی صورت گیرد و سپس با مهارت طراحی سایت گرافیکی و تایپوگرافی مناسب و جذاب این چیدمان صورت بگیرد .مورد دیگری که درباره فروشگاه های اینترنتی پر محصول می توان اشاره کرد این است که اگر محصول یا محصولاتی در فروشگاه وجود دارد که قصد دارید به طور ویژه و خاص تری به آن بپردازید و تبلیغات کنید ، حتی می توانید در نویگیشن اصلی سایت آن را لینک کنید و یا اینکه یه ساب دامین به آن بر روی سرور خود اختصاص دهید و مطالب و تصاویر و توضیحات بیشتری برای آن در نظر بگیرید .

گام به گام طراحی وب سایت فروشگاهی هم گام با تیم طراحی وب سایت سئو تاک

 • جلسه اولیه با مشتری و کسب آشنایی با نوع کسب و کار او و دریافت اطلاعاتی درباره محصولات و خدماتی که قصد دارد از طریق فروشگاه اینترنتی خود ارائه و عرضه کند
 • ارائه طرح اولیه وب سایت به کارفرما و اطلاع از نظر او درباره ویژگی های سایت (از جمله ویژگی های ظاهری ، تایپوگرافی و جلوه های گرافیکی)
 • محاسبه هزینه های پروژه و سپس عقد قراردادی قانونی بین طرفین (کارفرمای پروژه و تیم طراحی وب سایت سئو تاک)
 • پیاده سازی طرح سایت
 • در صورت درخواست کارفرما ، اجرای تغییرات مد نظرش در طرح سایت و پیاده سازی مجدد به تناسب سلیقه کارفرما
 • عیب یابی و برطرف سازی مشکلات فنی و ظاهری در صورت وجود
 • ارائه وب سایت طراحی شده به طور کامل به کارفرما در مدت زمان تعیین شده در قرارداد
 • بررسی تمام ویژگی های ظاهری و فنی وب سایت توسط کارفرما و دریافت تایید او مبنی بر اینکه وب سایت طبق موارد ذکر شده در قرارداد کامل و بی نقص تحویل داده شده است.

همانطور که قبلا هم گفتم ، بهینه سازی وب سایت و سئو از مهمترین اقداماتی است که پس از طراحی وب سایت می بایست انجام پذیرد . تیم طراحی وب سایت سئو تاک دارای بهترین متخصصان سئو می باشد و تمامی اصول و تکنیک های بهینه سازی و سئو در حین طراحی وب سایت کاملا رعایت می شوند ، همچنین مشتریان ما می توانند با بهره مندی از مشاوره رایگان انتخاب کلمات کلیدی برای سئو وب سایت به راحتی هر چه تمام تر کلمات کلیدی سایتشان را انتخاب کنند و پس از آن کافیست تا کار سئو را به تیم حرفه ای ما بسپارند و با تعهد کاری ما به آن ها خیالشان از همه جهات آسوده باشد !

* ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی وب سایت و بهینه سازی و سئو وب سایت توسط تیم حرفه ای سئو تاک *