بازاریابی اینترنتی : به فرآیند جذب مشتری و حفظ آن از طریق اینترنت بازاریابی اینترنتی می گویند. در بازاریابی اینترنتی قبل از هر اقدامی باید اهداف مشخص شود . مشتریان و مخاطبان اصلی تعیین شوند .مهمترین مرحله برای بازاریابی اینترنتی بر اساس اهدافی که داریم نیاز به طراحی سایت می باشد ، وب سایتی مطابق با اهداف خود طراحی و برنامه نویسی می کنیم . باز تاکید می کنم تعیین اهداف برای بازاریابی اینترنتی بسیار مهم است .

بازاریابی اینترنتی

توجه داشته باشید هدف اصلی از بازاریابی اینترنتی کسب در آمد بالاست. برای کسب در آمد هم اهداف ریز را در بزاریابی اینترنتی باید رعایت کنیم :

۱-    جذب مشتری به طرف وب سایت
۲-    ترغیب مشتری برای تماس تلفنی
۳-    ترغیب مشتری برای سفارش محصول
۴-    دانلود کاتالوگ
۵-    دانلود نسخه ای از یک نرم افزار
۶-    و…

همه موارد بالا با طراحی یک وب سایت خوب برای بازاریابی اینترنتی قابل انجام می باشددر زیر مراحل بازاریابی اینترنتی را برای شما شرح می دهیم.

مراحل بازاریابی اینترنتی

۱-    مرحله اول و مهم داشتن اعتبار در اینترنت است . برای اینکار باید وب سایتی با اهداف کار خود طراحی کنید .
۲-    مرحله دوم وب سایت که بعد از طراحی سایت مهمترین مرحله بازاریابی اینترنت است . افزایش بازدید از وب سایت است . این مرحله به دو صورت انجام می پذیرد:
بازاریابی درونگرا
در بازاریابی اینترنتی درون گرا برای بالا بردن ترافیک سایت . از طریق ارائه اطلاعات مفید به کاربران وب سایت انجام می شود. در این نوع از بازاریابی هزینه چندانی نیاز نیست .و تقریبا بدون هزینه انجام می پذیرد. این نوع بازار یابی اینترنتی به سئو نیز معروف است.
بازاریابی برون گرا
در این نوع از بازاریابی که نیازمند صرف هزینه هست و گاها این هزینه بسیار بالاست . از روشهایی همانند تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو یا تبلیغات بنری در سایت های بزرگ ، در نشریات ، تلویزیون ، حضورد در نمایشگاه ها و …استفاده می شود .
بازاریابی درونگرا به سه قسمت اساسی تقسیم می شود :
۱-    سئو سایت
۲-    بازاریابی شبکه های اجتماعی
۳-    وبلاگ نویسی
امروزه سئو و بهینه سازی وب سایت برگترین بازاریابی اینترنتی به شما می رود . می خواهم یک سوال بپرسم گفتیم هدف اصلی از بازاریابی اینترنتی کسب در آمد بالاست . و برای این کار باید وب سایت طراحی کنیم . خب تا زمانی که وب سایت در نتایج جستجو برای کاربران دیده نشده نمی توانیم . در آمدی داشته باشیم و برای این مار نیاز به ابزار بزرگ سئو داریم .
وب سایت خود را با استفاده از سئو سایت به بالاترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل برسانید . با این کار کاربران شما بیشتر و بیشتر می شوند. حال باید این کاربران را به مشتریان خود تبدیل کنید.
۳-مرحله سوم در بازاریابی اینترنتی تبدیل بازدیدکنندگان وب  سایت به مشتری  بالقوه و بالفعل می باشد.
۴-مرحله چهارم بازاریابی اینترنتی اندازه گیری است . شاید خیلی از افراد که از طریق وب سایت و وبلاگ های ما وارد وب سایت شده اند و آن را بازدید کرده اند ولی هیچ گونه عضویت یا خریدی انجام نداده اند این نشان می دهد که این تبدیلات خیلی ضعیف بوده و باید برای بهبود آن راهکارهای جدیدی را پیدا کنیم. در این مرحله امکان دارد وب سایت دوباره طراحی شود و متدهای جدیدی در طراحی در نظر گرفته شود.
۵-مرحله پنجم در بازاریابی اینترنتی حفظ مشتری و ترغیب آن برای خرید های بعدی است. توجه کنید اگر مشتری که یک بار از وب سایت خرید کرده است . احتمال خرید آن بیشتر از مشتری جدید است. با استفاده از بازاریابی ایمیلی ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و … می توانید مشتریان خود را نگهدارید. و آنها را برای خرید های بعدی ترغیب کنید.
موارد بالا در بازاریابی اینترنتی موارد کلی و اساس کار است ولی برای موفقیت بیشتر در بازاریابی اینترنتی بروز بود و مطالعه مطالبو مقالات جدید بسیار مهم است .

برای مشاوره در رابطه با بازاریابی اینترنتی می توانید بهترین مشاوره را از سئو تاک درخواست کنید .

سئو بزرگترین و مهم ترین بازاریابی در فضای اینترنت می باشد . قبل از اینکه دیر شود با سئو تاک تماس بگیرید.