بروز رسانی سئو

تاثیر بروزرسانی سایت در سئو

تاثیر بروزرسانی سایت در سئو : همانطور که میدانید سئو به معنای بهینه سازی موتور های جستجو است و سئو خود به دو بخش on-pageseo و off-pageseo تقسیم می گردد . یکی از فاکتور های مهم در سئو و بالا بردن رتبه بندی سایت در گوگل تولید محتوا و بروز رسانی سایت می باشد که در این مقاله به تشریح آن میپردازیم

برای کسب اطلاعات در رابطه با پشتیبانی سایت می توانید با تیم سئو تک تماس بگیرید.

سئو سایت
چرا باید سایت را بروزرسانی کرد؟

برای اینکه تاثیر بروز رسانی سایت در سئو را بفهمیم ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید یک سایت را بروز رسانی کنیم؟چه دلیلی برای اینکار وجود دارد؟

اگر ما بخواهیم سایتمان در رتبه اول گوگل نمایش داده شود پس باید سایت را سئو کنیم،یکی از موارد مهم در سئو بروز رسانی سایت است.فرض کنید سایتی را طراحی کردید و میخواهید مطالبی را در آن منتشر کنید؛روز اول ده مطلب ،روز دوم پنج مطلب و روز سوم دو مطلب و شاید هم هفته های بعد هر روز یک مطلب را منتشر کنید.باید توجه داشته باشید برای اینکه رتبه سایت خود را در گوگل بهبود بخشید باید به طور منظم بروزرسانی را انجام دهید و این مطالب را باید در زمان خاصی منتشر کنید . دو سایت خبری و تجاری را در نظر بگیرید،سایت های خبری به علت اینکه باید اخبار جدید را به مخاطبان برسانند باید در زمان های مشخص بروز رسانی شوند به طور مثال هر دو ساعت یکبار این بروز رسانی انجام شود.

روش های بروز رسانی سایت :

بروز رسانی سایت ها به دو روش امکان پذیر است

الف-تولید محتوا و بروز رسانی محتوا

ب-تغییرات گرافیکی در سایت

الف-تولید محتوا و بروز رسانی محتوا

تولید محتوا به معنای آن است که مطالب جدید و تازه ای تولید شود و باعث جذب مخاطب گردد
این محتوا باید با کیفیت و بروز باشد و محتوا در رتبه بندی گوگل بسیار مهم است و باعث افزایش بازدید از وب سایت شما نیز می شود.در تولید محتوا باید به دو اصل توجه کرد:

۱-کپی نبودن مطالب ۲- اعتبار علمی مطالب

راه های تامین محتوای سایت:

۱-از طریق کاربران:برای تولید محتوای سایت باید با مخاطبان در ارتباط باشیم و ببینیم آنها بیشتر به چه مطالب علاقه دارند و بیشتر به مطالعه چه مطالبی میپردازند و همچنین میتوان از نظرات کاربران در تولید محتوا استفاده کرد.

۲-از طریق شرکت های تولید محتوا : شرکت هایی وجود دارند که با گرد هم آوری متخصصان تولید محتوا به این کار میپردازند و معمولا مطالبی که توسط این شرکت های تولید می شود دارای کیفیت بالایی می باشد و این مورد در سئو سایت تاثیر بالایی دارد .

۳-از طریق نویسندگان محتوا : ممکن است برای تولید محتوا تیمی را داشته باشیم که هر کدام از افراد تخصص خاصی داشته باشند و با تقسیم وظایف بین خود تولید محتوا را آسان می کنند.

چه کسی باید سایت را بروزرسانی کند؟

برای بروزرسانی سایت باید فردی این کار را انجام دهد که در سئو بسیار ماهر باشد.محتوا یکی از اساس اصلی یک سایت میباشد و باعث افزایش رتبه سایت میگردد پس باید این کار را به افرادی بسپاریم که در این کار خبره باشند تا بتوانیم شاهد موفقیت سایت خود باشیم.

روش های بروزرسانی محتوا : بروز رسانی محتوا به دو صورت انجام میشود

۱-تولید محتوای جدید

۲-بروز رسانی محتوای قدیمی

در مورد تولید محتوای جدید به طور خلاصه صحبت کردیم .حال باید در مورد بروز رسانی محتوای قدیمی بدانیم.ممکن است سایت ما در مورد مطالب علمی باشد و پس از مدتی یکی از مطالب سایت از نظر علمی اعتبار خود را از دست بدهد یا مثلا علم طوری پیشرفت کند که آن مطلب قدیمی دیگر به کار نیاید پس باید مطالب قدیمی را بروز رسانی کرد و مطالب دیگری را جایگزین آن کرد این امر موجب بالا رفتن سئو سایت می شود

ب:تغییرات گرافیکی در سایت

یکی از عوامل موثر در سئو تغییرات ظاهری و گرافیک سایت است. مثلا به طور ماهانه میتوان تغییراتی را در صفحه اول وب سایت خود ایجاد کنیم این مساله باعث افزایش مخاطب می شود مثلا با تغییراتی در افزونه های سایت و تغییر در اسلایدرها میتوانید این تغییرات را در وبسایت خود ایجاد نمایید . برای تغیرات گرافیکی لازم نیست که قالب وبسایت خود را به طور کلی تغییر دهید ،تغییرات ذکر شده برای این کار کافی است. لازم به ذکر است که گوگل متوجه این تغییرات در ظاهر وب سایت شما می شود و در بالا رفتن رنکینگ سایت شما در گوگل بسیار موثر خواهد بود.

یکی از بخش های مهم در وب سایت این است که شما در صفحه اول وب سایت خود بخش آخرین مقالات را قرار دهید تا با بروز رسانی های مقالات و مطالب این بخش نیز بروز گردد.